Utolsó frissítés: Szerző: Heveli Edwin
Ha összeállítottál egy listát a céghez illő tartalmakról, akkor első körben kulcsszókutatást kell végezned az adott témában. Ehhez a legjobb és ingyenes módszer a Google keresője, amely szinte tálcán kínálja neked a témákat.
Minél gyakrabban, annál jobb! Így a Google látja, hogy akár napi szinten foglalkozol az oldaladdal, másrészt egyre több visszatérő látogatód lesz a frissülő blog miatt.
Persze ott lebeg az ember feje fölött, hogy minél hosszabb tartalmat érdemes írni, ugyanis ezeket jobban szereti a kereső.
Tudtad, hogy a statisztikák szerint egy 2000 szavas cikket sokkal jobban rangsorol, mint egy 5-600 szavas cikket? Azonban ekkora hosszúságú tartalmat, ilyen mennyiségben, ráadásul jó minőségben posztolni szinte lehetetlen.
Valahol a kettő között! Léteznek ugyanis cornerstone tartalmak, amik hosszúak, átfogóak, és a fő kulcsszavakra optimalizáltak. Az ilyen típusú tartalmakból érdemes maximum 3 havonta egyet írni.
A rövidebb, ad-hoc jellegű blogposztokból pedig jó, ha 2-3 naponta publikálsz egyet-egyet, ezeknek nem kell túlságosan hosszúnak lenniük.
Tagolás – A címet, és az alcímeket külön címsorral kell formázni: míg a cím H1-es (vagy Címsor 1-es), addig az alcímeket H2-vel, és H3-mal kell tagolni. Érdemes ezekbe a címek némelyikébe belecsempészni a kulcsszót, long tail kulcsszót, hogy a Google könnyebben össze tudja „rakni”, miről is szól a cikked.
Külső-, és belső linkek – A belső linkstruktúra kialakítása a jó tartalommarketing egyik alappillére. Ha ugyanis egy-egy aloldaladat összelinkeled, akkor a Google sokkal egyszerűbben tudja értelmezni a szöveget.
Legyen íve a szövegnek – Fontos, hogy már a szöveg elején megfogd az olvasót.
Ne hagyd elavulni a tartalmadat – Fontos, hogy folyamatosan frissítsd a tartalmadat, már amelyik nem örökzöld.
A tartalommarketing lényege, hogy juttasd el a célközönséghez a szöveget, hiszen a munka nem ér véget a szöveg megírásával.
Ami pedig különösen fontos, hogy szellősen írj, és lehetőleg minél rövidebb mondatokat, hogy le tud kötni az érdeklődőket, akik néhány percnél tovább nem időznek egy oldalon.
Címkék
2022. január 31.
Többször hallottuk már a kijelentést, hogy aki nincs fent a Facebook-on, az olyan, mintha nem is létezne. Ez hatványozottan igaz a vállalkozások esetében, hiszen a legnagyobb közösségi platform rengeteg olyan lehetőséget kínál, melyeket mind a KKV-k, mind a nagyobb cégek remekül integrálhatnak online marketingstratégiájuk során. Ebben a cikkünkben éppen ezért bemutatjuk azt, hogyan is vágj bele ennek elindításába és mik azok a dolgok, amikre a létrehozás során feltétlenül oda kell figyelned!
2019. október 19.
Az elmúlt pár év tapasztalatai alapján elmondható, hogy mind a tervezői-, mind pedig az ügyféloldalról nézve a minimalizmus volt az a trend, ami a legnagyobbat ment. A letisztult weboldalak kiütéses győzelemmel arattak sikert a vizuálisan túlzsúfolt, színes honlapok felett, az i-re a pontot pedig a legegyszerűbb színkombinációkat alkalmazó, monokróm designnak sikerült feltennie.