Utolsó frissítés: Szerző:

Kulcsszókutatás a SEO-hoz, útmutató kezdőknek és újrakezdőknek

Mi az a kulcsszókutatás?

A kulcsszókutatás egy folyamat, amely során olyan kifejezéseket, szavakat, szókapcsolatokat kell keresni, amelyekre a potenciális vevők rákeresnek.

Ez így meglehetősen jellegtelennek hangzik, úgyhogy nézzük is meg inkább egy példán keresztül:

Ha van egy webshopod, ahol német kozmetikumokat árulsz, akkor a fő kulcsszavad nyilván ez lesz: kínai kozmetikumok. Ezzel kapcsolatban persze lehet egy csomó alternatíva is, ami beleillik a profilodba: német arckrémek, német sminktermékek stb.

Miért fontos a kulcsszókutatás?

A kulcsszókutatás a tartalommarketing alapja. Úgy képzeld el, mint a SEO-kampányok iránytűje: megmutatja az irányt, hogy merre érdemes tovább haladni.

Ráadásul segít megérteni a célközönségedet, kialakítani a weboldalad kategóriáit, de még a termékfejlesztésben is ötleteket adhat.

Kulcsszókutatás organikus forrásokból, avagy a millió dolláros kérdés: honnan szerzel kulcsszavakat?

A jó hír, hogy ehhez nem kell mindjárt egyből havi több tízezret kiadni egy prémium kulcsszókutató szoftverre, vannak ingyenes megoldások is.

Google kapcsolódó keresések

A legegyszerűbb a Google kapcsolódó keresései. További ötleteket meríthetsz, ha a legördülő kérdéseket is végigböngészed. Máris találtál ingyenes és csomó longtail kulcsszót (ez a három vagy több szóból álló kulcsszavak neve, definíciója)

Ha rákattintatsz ezekre a kapcsolódó kérdésekre, még mélyebbre kerülhetsz, és további ötletekre bukkanhatsz.

Kulcsszókutató eszközök, programok

Ha szeretnél a konkurencia elé kerülni, és professzionálisan űzni a műfajt, akkor előbb vagy utóbb te is eljutsz arra a szintre, hogy autodidakta módin tanulod meg, vagy igénybe veszed az SEO szakértő segítségét.

Egy olyan ügynökség, amelyek keresőoptimalizálással foglalkoznak professzionális kulcsszókutató szoftvereket használnak, mint például:

1. Kwfinder

A Mangools terméke talán az egyik legkönnyebben használható kulcsszókutató szoftver, kezdők részére is. Segítségével megtalálhatóak azok a kulcsszavak, amelyekre kicsi a verseny, de nagy a keresési volumen. Ezzel az adott kulcsszavakra könnyedén a Google TOP 3-ba kerülhetsz.

Versenytársakhoz képest olcsóbb, illetve van egy rövid ingyenes próbaverziója is.

2. Ahrefs

Nemcsak kulcsszókutatásra nagyszerűen alkalmas, de részletes SEO-auditra is. Használata több tudást és szakértelmet igényel, mint az előző, de ezzel szemben a végletekig lehet finomhangolni, elemezni és optimalizálni az eredményeket.

3. SEMrush

A SEMrush, az Ahrefs-hez hasonlóan komplex, átfogó SEO-szolgáltatásokat nyújt. Van itt minden: backlink elemző, SEO-audit program, kulcsszókutató, nyomon követhető a social media tevékenységünk stb.

Mérőszámok megértése a kulcsszókutatásban

A kulcsszókutató eszközökben találkozhatsz olyan mérőszámokkal, amiket fontos megérteni, hogy elemezni tud a látottakat, ilyen többek között a:

  • a kulcsszó nehézsége (KD)
  • a keresési volumen (Volume)
  • a kattintásonkénti költség (CPC)
  • az átkattintási arány (CTR)

Hogyan válasszuk ki a legjobb kulcsszavakat?

Az egyik nagyon fontos mérőszám a keresési mennyiség. Minél több, annál jobb. Azonban, hogy pontosan mitől is számít ez a volumen „jónak” az függ a cég méretétől, a piactól, és az országtól.

Az organikus CTR, vagyis az átkattintási arány nagymértékben csökkent az utóbbi időben, mivel a minden eddiginél több hirdetés egész egyszerűen elfolytja a helyet az organikus találatok elől.

Mindezzel együtt, ha egy kulcsszónak alacsony a CTR-je, nem feltétlenül érdemes mellőzni. Hiszen ha sokan keresnek rá, akkor lehet, hogy érdemes egy kicsit bővebben utánajárni, és a kutatás hamar megtérül.

Az alacsony kulcsszó nehézsége (KD) más sokkal fontosabb. Minél alacsonyabb ugyanis a nehézség az adott kulcsszóra, annál könnyebb előrébb kerülni a keresőben.

Bár a CPC elsőre nem tűnik olyan mérőszámnak, ami organikus szempontból számunkra érdekes lehet, mégis nagyon fontos. A kattintásonkénti költséget ugyebár az Adsnél használják, ami megmutatja, hogy egy adott kulcsszóért mennyit kell fizetnie a hirdetőnek, ha rákattintanak.

SEO szmepontból ez azért érdekes, mert ha azt látjuk, hogy nagyon alacsony a CPC, az azt jelenti, hogy nem érdemes rá költeni. Ennek oka lehet, hogy az adott kifejezés például nem tükrözi a vásárlási szándékot.

Ha pedig úgy érzed, segítségre van szükséged a keresőoptimaizáláshoz, keress minket bizalommal!

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Ajánlott bejegyzések

2023. július 26.

Egy vizuálisan vonzó, technikailag hibátlan weboldal létrehozása kétségtelenül fontos, de sajnos a weblap értéktelen forgalom nélkül — olyan, mint egy pazar üzlet egy szellemvárosban. Bármennyire is vonzó, semmi értelme, ha nem látják. Ezért az olyan stratégiákba való befektetés, mint a SEO, a tartalommarketing és a közösségi média ugyanolyan létfontosságú, mint a webhely technikai működése.

2019. március 04.

Ha keresőoptimalizálásról beszélünk, a legtöbben hajlamosak vagyunk azonnal a kulcsszavak helyes használatára gondolni. Pedig maga a SEO ennél jóval sokoldalúbb és összetettebb tevékenységet jelent. A megfelelően optimalizált tartalom valóban fontos, ám rengeteg egyéb szempontot érdemes figyelembe vennünk, ha szeretnénk elérni, hogy a keresők találati listájuk előkelő helyén jelenítsék meg weboldalunkat.

Népszerű bejegyzések