Utolsó frissítés: Szerző: Heveli Edwin
Weboldalunk akkor lehet csak igazán felkapott, ha az általunk publikált tartalmak minőségi illusztrációkkal rendelkeznek. Gyakran előfordulhat azonban, hogy a képek mérete túl nagy, feltöltés előtt el kell tüntetnünk egy részletet az adott fotóról, vagy épp rá kell montíroznunk a poszt címét vagy saját logónkat.
Régebben a kiváló minőségű végeredményhez még profi grafikai szoftverekre lett volna szükségünk, manapság azonban ezek a dolgok akár néhány kattintással is megoldhatók.
Rengeteg olyan applikációt találhatunk ugyanis a neten, melyek rendkívül egyszerűvé tették a képszerkesztés feladatát. Többségük ráadásul online formában és teljesen ingyenesen.
Most összegyűjtöttük a legjobb megoldásokat arra az esetre, ha illusztrációidat feltöltés előtt szeretnéd személyre szabni vagy optimalizálni anélkül, hogy a gyenge minőségű végeredménytől kellene tartanod.
A Canva egy online képszerkesztő, mely a képek méretének optimalizálása mellett rengeteg dologra használható. Plakátokat, logókat, illusztrációkat, vagy épp Facebook és Instagram posztokat is tervezhetsz vele. Sőt, akár prezentációk vagy rövid, látványos videós tartalmak szerkesztésére is alkalmas.
A látványos és trendi végeredmény érdekében több százezer sablon közül válogathatsz, így biztos lehetsz benne, hogy megtalálhatod a vállalkozásod arculatához leginkább illő megoldásokat.
A Canva egy egyszerű, mégis nagyon hatékony eszköz, mely teljesen ingyenes, és egy egyszerű regisztráció után használható. A fizetős prémium verzióban felhasználható sablonok és stock anyagok száma pedig szinte végtelen, így a benne rejlő lehetőségeknek csak a kreativitásod az, ami határokat szabhat!
A Pixlr azoknak a felhasználóknak lehet kiváló döntés, akiknek a gyorsaság és az egyszerűség mellett a hatékonyság is fontos.
A Pixlr sok szempontból hasonlít az egyik legkedveltebb online szerkesztőhöz, a Photoshop Express-hez, többek közt a kezelőfelülete és a megjelenése miatt is. De nem elhanyagolható az a tulajdonsága sem, hogy sok ingyenes, online megoldással szemben támogatja a rétegek kezelését is, amire pedig, mint később ezt látni fogjátok, az Adobe híres applikációja sem képes.
Az online alkalmazás a legtöbb, szükséges módosítás elvégzésére használható. A színek és a telítettség megváltoztatása mellett élesíthetjük vagy homályosíthatjuk fotóinkat, különböző szűrőket alkalmazhatunk rajtuk, keretet vagy matricákat adhatunk hozzájuk, a layereknek köszönhetően pedig a Pixlr használatával akár több képet is hatékonyan kombinálhatunk.
Az alkalmazásnak ingyenes és prémium verziója is létezik, utóbb természetesen több funkciót és nagyobb mozgásteret kínál. Regisztráció után ha kedvünk tartja, harminc napig ingyenesen kóstolhatunk bele a prémium funkciókba is.
Ha már szóba került az egyik legismertebb és legkedveltebb képszerkesztőprogram online verziója, nézzük meg kissé közelebbről, mit is kínál a Photoshop Express!
Az ingyenes applikáció minden olyan funkcióval rendelkezik, melyekre képeid egyszerű optimalizálásához vagy egy gyors szerkesztéshez szükséged lehet. Az olyan, alapvető funkciók mellett, mint a vágás, a méretezés, a színárnyalatok és arányok állíthatósága, rengeteg különleges szűrőt is találhatunk a programban, melyekkel könnyedén feldobhatjuk a legunalmasabb fotókat is.
A Photoshop Express hátránya azonban, hogy meglepő módon az asztali verzióval ellentétben sajnos nem alkalmas a különálló rétegek kezelésére. Így, ha több layer-rel szeretnél dolgozni, érdemes lesz helyette a fentebb említett Pixlr-t használnod.
A weboldalunkon használt képek optimalizálásának több szempontból is kiemelkedő jelentősége van.
Egyrészt a jó minőségű képek profizmust sugallanak és segítenek a látogatók bizalmának megszilárdításában, másrészt pedig a SEO javulásához is hozzájárulnak.
A túlzottan nagy méretű képek ugyanis leronthatják weboldalunk betöltési sebességét, ami hosszú távon az organikus elérés visszaeséséhez, ezáltal pedig a Google találati listájának első oldaláról való lecsúszáshoz vezet.
2019. december 19.
Weboldalunk felépítése során rendkívül fontos szerepet tölt be a kérdés, hogy az általunk megosztott tartalmak milyen módon legyenek fogyaszthatóak a látogatók számára. Mobilon és asztali számítógépen is más a böngészés élménye. Megmutatjuk, mely eszközökön mik a leginkább felhasználóbarát megoldások a tartalom megjelenítésére.
2020. július 20.
A tavalyi év egyik nagy slágere UI design szempontjából a honlapok sötét módban történő megjelenítésének lehetősége volt. De tényleg érdemes időt, pénzt és energiát áldozni arra, hogy weboldalunk ilyen módon is megjeleníthető legyen, vagy az egész csak múló trend, melyet jövőre a legtöbb felhasználó elfelejt? Most összegyűjtöttük a sötét mód legnagyobb előnyeit és hátulütőit is!